מתי לאחרונה ביצעתם בדיקה מקיפה של מחשבי הארגון?

זו כבר עובדה ידועה: תקלות מחשוב עלולות לא רק לשבש את העבודה השוטפת בעסק, אלא אף לגרום לנזקים של ממש כגון ירידה משמעותית בתפוקות ושיבושים באספקת השירות או המוצר, שלא לדבר על אבדן מידע עסקי יקר ופגיעה באמון הלקוחות…

על מנת להימנע מתקלות אלה חשוב לזהות מהו הגורם לתקלות טרם התרחשותן, ולאחר שזיהינו את הגורמים האלה – מומלץ כמובן לנקוט יוזמה, להסיר את הגורמים לתקלות ולהבטיח רצף העבודה ו”שקט תפעולי” לבעל העסק.

הגורמים לתקלות במערך המחשוב

הגורמים האפשריים לתקלות במחשבי הארגון הם רבים ומגוונים:
 
תקלות תוכנה (Software)
תוכנות לא מעודכנות שאינן תואמות את גרסת מערכת ההפעלה, רכיבי תוכנה מיותרים או מזיקים שמותקנים במחשב, מערכת הפעלה לא מעודכנת, פרצות אבטחה שלא נסגרו ועוד – כל אלה מהווים “פירצה קוראת לגנב” שעלולה להתממש ולגרום לנזק של ממש לארגון.

תקלות חומרה (Hardware)
מדובר בתקלות שעלולות להיגרם בגלל (והנה חלק קטן של דוגמאות): רכיבים שהגיעו למצב של ניצול מקסימלי (שטח אחסון בדיסק או זיכרון העבודה של המחשב), תקלות מכניות (לכלוך בחיבורי הכבלים, מאוורר שנסתם), ועוד.

טיפול מונע למחשבי הארגון – חיסכון כספי ושקט נפשי.

כל התקלות הנ”ל יכולות להימנע על ידי פעולות-מנע שמבצעים על מערך מחשבי הארגון: המחשבים האישיים והשרתים. הטיפול המונע חשוב לא רק להפעלה חלקה של רשת המחשבים כולה, הוא גם מסייע בסגירת פרצות שנשכחו ו-“דלתות אחוריות” שווירוסים ותוכנות זדוניות עלולים לעשות בהם שימוש ולגרום נזקים הן מקריים והן מכוונים.

ביצוע טיפול מונע למערך המחשוב יחסוך בשורה התחתונה של הוצאות תפעול שוטפות וימנע אבדן הכנסות עקב השבתות ושיבושים לא צפויים בעבודה. הטיפול המונע יעניק לכם שקט נפשי מתוך הידיעה שמחשבי הארגון בטוחים והמידע החשוב שלכם שמור ומאובטח.

אבחון ומיפוי מערך המחשוב בארגון – השירות שמעניק לכם ביטחון

האבחון והמיפוי למחשבי הארגון על ידי הצוות המקצועי של LinkIT כולל דו”ח מפורט שיציג את המצב הנוכחי של מערך המחשוב, והמלצות לטיפול מונע שישפר את התפקוד של כל רכיב במערך המחשוב של העסק
לפרטים נוספים היכנסו >